fbpx

Coffeespots

Wyjątkowe kawiarnie

Siostra przywiozła mi książkę, kupiła ją zdaje się w galerii sztuki nowoczesnej w Warszawie. Myślałam na początku, że to taki rodzaj szybkiego przewodnika ale okazała się prawdziwą skarbnicą wiedzy o tym co jest aktualne na rynku kawiarnianym. Jeśli jesteście właśnie przed zakładaniem kawiarni albo szukacie pomysłu na siebie lub jesteście fanami dobrej kawy, takiej naprawdę pierwsza klasa! Polecam Wam więc książkę COFFEE SPOTS.
Książka ma opisy dwujęzyczne po polsku i po Angielsku, jest swoistą mapą polskich kawiarni, które wg. autorów miały spełniać dwa kryteria: musiały serwować kawę speciality oraz posiadać w ofercie alternatywne metody parzenia. Autorzy jak piszą przez 4 miesiące przemierzali Polskę zapijając się pyszną kawą oraz zajadając ciastami i innymi pysznościami.
Książka jest wiec jednak trochę przewodnikiem z opisami i opiniami ale też krótkimi historiami a te są najciekawsze :)) i od razu kawa w opisanych miejscach smakuje jakoś inaczej :).
Dzięki niej już kilka nowych miejsc odwiedziłam oraz dowiedziałam się kilku naprawdę ciekawych rzeczy. Jak na razie było pysznie!!!

Autorzy: Agnieszka Bukowska, Krzysiek Rzyman
coffeespots.pl
Wydana: Warszawa 2018
Wydawnictwo: Storming The City / stotmingthecity.com

3 comments
 1. Krzysiek

  Udało mi się upolować tą książkę, podoba mi się ! Jestem fanem dobrej kawy i testuję kolejne miejsca. Niestety dwoma jestem rozczarowany ale nie smakiem kawy ale obsługą na poziomie 0. Planujesz jakieś artykuł o standardach obsługi klientów ? Chętnie bym im go przesłał :))

  • Zuza

   Tak, planuję. Zbieram tematy na mojej liście i kolejno będę o nich pisać. Myślę, że za około miesiąc napiszę coś w tym temacie.Gdybyś miał jeszcze jakieś ciekawe tematy o których byś chciał przeczytać pisz na maila. Pozdrawiam

 2. Kasia

  Fantastyczna książka, bardzo dziękuję za polecenie! Bardzo przejrzyście wydana, niesamowite fotografie, a przede wszystkim wiele cudownych (nowych) miejsc do odwiedzenia. Pełen konkret i piękno w jednej okładce! Jak dla fana kawy, to najlepszy przewodnik po miastach jaki został wydany. Cieszę się, że dzielisz się z nami swoją kolekcją! Czekam na kolejne pozycje z Twojej domowej bibiolteki :)

Comments are closed.

Leave a comment